Festiwal Kabaretu w Koszalinie

Aleja gwiazd kabaretu

Od lipca 2018 roku można podziwiać w Koszalinie Aleję Gwiazd Kabaretu. Odciski dłoni największych gwiazd znajdują się między amfiteatrem a filharmonią.

Park Książąt Pomorskich to niewątpliwa atrakcja Koszalina. Pamiątkowe odciski dłoni znanych kabaretowych artystów przyciągają turystów i miłośników kabaretu.
Z roku na rok aleja wzbogaca się o nowe nazwiska.
24 Festiwal Kabaretu w Koszalinie już na zawsze kojarzyć się będzie z rozpoczęciem działania alei i pierwszymi trzema jej bohaterami: Leszkiem Malinowskim, Robertem Górskim i Krzysztofem Hanke.

aleja gwiazd tabliczka
XXVIII Festiwal Kabaretu Koszalin 2023
 
28 lipca 2023 swój odlany w brązie odcisk dłoni 🖐 odkrył Mikołaj Cieślak z Kabaret Moralnego Niepokoju. ⭐🔝👏 Gratulujemy !
Jest to już dwunasty odcisk dłoni gwiazdy kabaretu w koszalińskiej Alei Gwiazd. 🤩⭐️❤️
Wieczorem podczas XXVIII Festiwal Kabaretu Koszalin poznaliśmy nominowanego do Alei Gwiazd w roku 2024 został nim – Krzysztof Respondek z kabaretu Rak – gratulujemy !

Leszek Malinowski
Kabaret Koń Polski

Leszek Malinowski jest założycielem kabaretu Koń Polski. W 1995 roku zrealizował swoje największe marzenie – organizację Festiwalu Kabaretu Koszalin. Od początku jest producentem, autorem scenariusza i reżyserem festiwalu.

robert górski - portretowe
robert górski - odcisk dłoni

Robert Górski
Kabaret Moralnego Niepokoju

Robert Górski urodził się w 1971 roku w Warszawie. Ukończył studia polonistyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Lider i autor większości tekstów Kabaretu Moralnego Niepokoju, scenarzysta i odtwórca głównej roli w serialu „Ucho Prezesa”.

krzysztof hanke - odcisk dłoni

Krzysztof Hanke
Kabaret Rak

Na przełomie 1981 i 1982 wraz z Ryszardem Siwkiem i Andrzejem Stefaniukiem założył Kabaret Rak i jest jego liderem. Ponad to aktor, który wielu osobom kojarzy się z rolą Bercika z serialu „Święta wojna”.

Agnieszka litwin
Kabaret Jurki

Z wykształcenia pedagog kulturalno-oświatowy. Artystka kabaretów Jurki i Szum. Wcielała się w postać Babci w serialu kabaretowym TVP2 „Rodzina Trendych”. Grała Harriet Ferguson w improwizowanym serialu kabaretowym „Spadkobiercy”.

michał wójcik - portretowe
michał wójcik - odcisk dłoni

Michał Wójcik
Kabaret Ani Mru-Mru

Michał Wójcik – artysta kabaretowy, jeden z członków kabaretu Ani Mru-Mru. W Lublinie skończył szkołę Scena Ruchu. Był pracownikiem teatru o tej samej nazwie, prowadzonego przez Mirosława Olszówkę. Występował w improwizowanym serialu „Spadkobiercy”.

robert korólczyk - portretowe
robert korólczyk - odcisk dłoni

Robert Korólczyk
Kabaret Młodych Panów

Robert Korólczyk urodził się w Rybniku. Współtwórca i lider Kabaretu Młodych Panów. Wcześniej związany był z kabaretem DuDu i kabaretem Nic. Dyrektor artystyczny Rybnickiej Jesieni Kabaretowej „Ryjek”.